Okrasa łamie przepisy: Tanie i proste gotowanie

Okrasa łamie przepisy: Tanie i proste gotowanie

magazyn kulinarny Polska 2015   b.o.
W skrócie:Tym razem kucharz sięgnie po proste przepisy na niedrogie potrawy. Na początek przyrządzi hamburgery z mielonej łopatki wieprzowej. Następnie przygotuje klopsiki w sosie pomidorowym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 28 maja
dziś
19:20 TVP Rozrywka (z napisami)
piątek, 29 maja
jutro
6:55 TVP Rozrywka (z napisami)

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Tym razem znany kucharz sięgnie po proste przepisy na niedrogie potrawy. Karol Okrasa udowodni, że nawet z niedrogich składników można wyczarować niezwykłe dania. Na początek przyrządzi hamburgery z mielonej łopatki wieprzowej, przyrządzone na ostro i podane z konfiturą z cebuli i na podpieczonej kromce żytniego chleba. Następnie przygotuje klopsiki w sosie pomidorowym zapieczone z jajem, przyprawione na orientalny sposób. A na koniec zaproponuje makaron z sosem ze śmietany, mielonego mięsa i buraków.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także