14:10
16:05
Pod jednym dachem: Rywale (4/11)serial komediowy
Dwaj starsi panowie zamieszkują w jednym domu we wsi 80 kilometrów od Pragi. Często się kłócą. Obaj wpadają w oko sąsiadce, pani Fuchsowej.
17:05
Trzeci punkt widzeniaprogram publicystyczny
Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin i Dariusz Karłowicz podejmują aktualne tematy społeczno-polityczne w ujęciu filozoficznym.
17:50
Złoto dezerterówkomedia wojenna, Polska 1998
Włamywacz ma wykraść złoto z banku pilnowanego przez Niemców.
20:00
Kino mocnych wrażeń: Włóczęgadramat kryminalny, Australia/USA 2014
Australia pogrąża się w chaosie. Po napadzie grupa przestępców ucieka skradzionym autem. W pogoń rusza właściciel samochodu.
21:55
Informacje kulturalnePrzegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
22:20
Panorama kina polskiego: Szpital Przemienieniadramat psychologiczny, Polska 1978
Traktat moralny na podstawie powieści Lema.
- 0:05Scena muzyczna: JP Collective
koncert
Cykl przedstawia nowe zjawiska na polskiej scenie artystycznej. Goście specjalizują się w różnych gatunkach: od muzyki dawnej przez jazz po śpiew tradycyjny. Melomani usłyszą premierowe wykonania.
1:00
Czarny mercedesfilm kryminalny, Polska 2019
Okupowana Warszawa. Dochodzi do tajemniczego morderstwa, którego ofiarą pada żona cenionego prawnika Holzera (Artur Żmijewski). Śledztwo prowadzi nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński).
3:10
Co dalej?: O tym mówi światprogram publicystyczny
Twórcy programu rozważają różne aspekty rzeczywistości, na którą wpłynęła pandemia. Dociekają, jak zmieni się m.in. kultura, ekonomia, polityka czy edukacja.
3:55
Informacje kulturalnePrzegląd najważniejszych, aktualnych wydarzeń ze świata kultury i sztuki.
4:25
Teledyski: Artur Rojek - Bez końcamagazyn muzyczny
5:35
Afisz kulturalny ekstramagazyn kulturalny
Program, którego celem jest popularyzacja artystów, trendów we współczesnej kulturze oraz inicjowanie dyskusji wokół aktualnych problemów.
- 5:50Jeszcze więcej kultury w TVP Kultura 2 na stream.tvp.pl
Spot wizerunkowy informujący o ofercie kanału internetowego TVP Kultura 2.
5:55
- LEGENDA:
- FILMY
- SERIALE
- ROZRYWKA
- SPORT
- DOKUMENT
- DLA DZIECI
Telewizja TVP Kultura
TVP Kultura to tematyczny kanał Telewizji Polskiej w całości poświęcony szeroko rozumianej kulturze. Stacja przeznaczona jest dla widzów w każdym wieku. Oferta programowa obejmuje wszystkie jej dziedziny – sztukę, teatr, muzykę, film i literaturę. Ramówka składa się z pozycji klasycznych i dzieł twórców współczesnych. Nie brakuje produkcji własnych stacji. Na antenie telewizji TVP Kultura prezentowane są m.in. felietony i magazyny kulturalne, seriale różnego gatunku, filmy krótko- i długometrażowe, cykle dokumentalne, widowiska Teatru Telewizji czy relacje z koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Programy nadawane są w formacie 16:9 w jakości HD.
Historia telewizji TVP Kultura
Telewizja TVP Kultura to pierwszy tematyczny kanał Telewizji Polskiej. Stacja wystartowała 24 kwietnia 2005 roku o godzinie 17:00. Pieczę nad TVP Kultura jako pierwsi sprawowali Jerzy Kapuściński i Jacek Weksler. Obecnie pełni ją Kalina Cyz. Na przestrzeni lat, telewizja TVP Kultura honorowana była licznymi wyróżnieniami. Stacja sama również przyznaje nagrody. „Gwarancje Kultury” wręczane są co roku wybitnym twórcom kultury polskiej.
W początkowym okresie nadawania stacja odnotowała bardzo niską oglądalność, co było efektem konfliktu TVP z operatorami telewizji kablowej, którzy nie zgodzili się na warunki przez nią proponowane. Spór zażegnano w roku 2005. Zawarcie porozumienia z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej sprawiło, że telewizja TVP Kultura zaczęła docierać do ponad 4 milionów użytkowników. Początkowo stacja dostępna była na MUX-3 w wersji SD. Od 2019 roku można ją oglądać wyłącznie w jakości HD na MUX-8. W 2020 roku rozpoczęto testowe nadawanie TVP Kultura w jakości HD na MUX-5 przy pomocy nadajników DVB-T2.
Telewizja TVP Kultura nadaje od godziny 7:00. Na antenie widzowie mogą oglądać m.in. filmy i seriale różnego gatunku, magazyny kulturalne („Informacje kulturalne”), muzyczne („Teledyski”), o książkach („Chuligan literacki”), programy publicystyczne („ Słowobranie ”), felietony („Mój czas”), cykle dokumentalne („Rok 2020”), reportaże („Szlakiem miejsc niezwykłych”), widowiska, koncerty czy spektakle.
Siedziba telewizji TVP Kultura mieści się przy ul. Woronicza 17 w Warszawie. Od początku nadawania, o identyfikację wizualną stacji dbają uznani artyści. Na przestrzeni lat TVP Kultura tylko raz zmieniła swoje logo. Pierwsze, składające się z logo TVP i napisu „KULTURA” na czarnym tle, zostało zastąpione w kwietniu 2015. Zmiany w logo objęty kolor tła logo TVP (z czarnego na różowe) i font wyrazu „KULTURA”. Przybrał on formę stylizowaną i kolor czarny z różową literą „R”.
Gdzie można oglądać telewizję TVP Kultura?
Telewizja TVP Kultura dostępna jest na platformach satelitarnych, w sieciach kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-8 i testowo na MUX-5. Kanał można oglądać również na platformie TVP VOD.
Stacje telewizyjne powiązane z TVP Kultura
TVP Kultura wchodzi w skład grupy kanałów Telewizji Polskiej. Niektóre jej programy można zobaczyć również w ofercie innych stacji tego nadawcy - TVP 1, TVP 2 czy TVP Dokument.
Więcej o telewizji TVP Kultura
Aktualności, informacje na temat programów czy zapowiedzi publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie www.tvpkultura.tvp.pl. Newsy związane z telewizją TVP Kultura można śledzić również na jej profilach popularnych serwisach – Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.