Okrasa łamie przepisy: Świeże ryby z Bałtyku

Okrasa łamie przepisy: Świeże ryby z Bałtyku

magazyn kulinarny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Karol Okrasa udaje się w okolice Krynicy Morskiej. W menu odcinka znajdą się: hamburger z dorsza i troci, rosół ze świeżych ryb bałtyckich z pieczonym dorszem i warzywami oraz śledzie bałtyckie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol Okrasa udaje się w okolice Krynicy Morskiej, gdzie odwiedza znajomego szefa kuchni specjalizującego się w daniach z ryb. Opowie on o swoich ulubionych bałtyckich gatunkach i zdradzi, jak przygotowuje potrawy, wykorzystując regionalne produkty i dawne miejscowe przepisy. Następnie Karol przygotuje trzy dania. Będzie to hamburger z dorsza i troci z kaszą gryczaną podany z cebulowym sosem, rosół ze świeżych ryb bałtyckich z pieczonym dorszem, warzywami i świeżym pomidorem oraz śledzie bałtyckie zapiekane pod marynatą z cebuli z kolorowym ryżem.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także