Okrasa łamie przepisy: Róże i pomidory

Okrasa łamie przepisy: Róże i pomidory

magazyn kulinarny Polska 2017   b.o.
W skrócie:Karol Okrasa przygotuje trzy potrawy z polskiej róży i pomidorów - pikantne konfitury, pieczonego dorsza z pomidorami i konfiturą, a także warzywne curry z cukinią oraz bakłażanem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol Okrasa zaprasza widzów na ogromne pole pokryte krzakami dzikiej róży. W kuchni można wykorzystywać zarówno owoce jak i płatki tego kwiatu. Z płatków powstaje konfitura, którą aromatyzuje się pączki, a owoce to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Róża to kulinarny skarb - wartościowy, ale wciąż jeszcze mało znany. W połączeniu z dojrzałymi na słońcu pomidorami malinowymi daje kucharzowi nieograniczone możliwości. Pośród krzaków dzikiej róży, w słońcu i w deszczu, Karol przygotuje trzy potrawy z polskiej róży i pomidorów - pikantne konfitury, pieczonego dorsza z pomidorami i konfiturą, a także warzywne curry z pomidorami, cukinią, bakłażanem i różą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także