Okrasa łamie przepisy: Po grecku, po bretońsku
| W skrócie: | Nad zagadką pochodzenia popularnych potraw razem z Karolem Okrasą pochyli się prof. Jarosław Dumanowski. Prowadzący przygotuje m.in. dorsza w stylu greckim i 'rybę' po grecku z karkówką wieprzową. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.
Polska kuchnia zna kilka potraw, które sprawiają wrażenie, jakoby pochodziły z innych krajów, np. fasolka po bretońsku czy ryba po grecku. Nad zagadką ich pochodzenia razem z Karolem Okrasą pochyli się prof. Jarosław Dumanowski, historyk zajmujący się kuchnią polską. Następnie Karol przygotuje własne wersje wspomnianych potraw. Przygotuje trzy dania: rodzaj szaszłyka z dorsza w stylu greckim z sałatką z grochu włoskiego, fasolkę po bretońsku, ale z rybą zamiast mięsa, oraz "rybę" po grecku z karkówką wieprzową.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Karol Okrasa
gospodarz
Zobacz także
- Okrasa łamie przepisy: Zapomniane ryby - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 7:10
- Okrasa łamie przepisy: Z paleniska i z fajerki - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 7:45
- Okrasa łamie przepisy: Hałuszki podlaskie - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 11:50 i 4 późniejsze emisje
- Okrasa łamie przepisy: Moja kuchnia warszawska - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 14:25 i 3 późniejsze emisje
- Okrasa łamie przepisy: Domowe musztardy - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 17:10
- Okrasa łamie przepisy: Soczewiaki, czyli soczewica na talerzu - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 18:40 i 1 późniejsza emisja
- Okrasa łamie przepisy: Jabłka ze Starych Jabłonek - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 19:15 i 1 późniejsza emisja
- Okrasa łamie przepisy: Trzy razy ziemniaki - magazyn kulinarny - dziś, 15 grudnia 21:45
- Okrasa łamie przepisy: Kuchnia polska. Zamorski indyk - magazyn kulinarny - wtorek, 16 grudnia 12:00
- Okrasa łamie przepisy - magazyn kulinarny - wtorek, 16 grudnia 14:25
