Okrasa łamie przepisy: Święto ziemniaka

Okrasa łamie przepisy: Święto ziemniaka

magazyn kulinarny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Karol Okrasa udaje się do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie co roku odbywa się Festiwal Ziemniaka. Kucharz przedstawi swoje propozycje potraw, m.in. zapiekankę z tartych ziemniaków i żeberek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol Okrasa udaje się do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie co roku odbywa się festiwal Święto ziemniaka. Choć rośliny te aż do początku XIX wieku były niemal nieobecne w kuchni polskiej, dziś nie sposób sobie wyobrazić bez nich jakichkolwiek dań. Kucharz spotka się z kołem gospodyń wiejskich ze wsi Zaława, które przedstawią mu swoje trepy ziemniaczane, czyli rodzaj pyz z tartych ziemniaków. Karol z kolei przedstawi widzom swoje propozycje - zapiekankę z tartych ziemniaków i żeberek, śledzia z marynowaną cebulą z sosem jajecznym oraz wędzonym purée ziemniaczanym, a także pikantne orientalne curry ze swojskimi ziemniaczkami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także