Okrasa łamie przepisy: Sery z Żuław

Okrasa łamie przepisy: Sery z Żuław

magazyn kulinarny Polska 2019   b.o.
W skrócie:Żuławy są kolejnym celem wyprawy Karola. Tym razem kucharz zgłębi tajemnicę serów pochodzących z tego regionu. Były to jedne z pierwszych serów dojrzewających produkowanych w Polsce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 21 kwietnia
wczoraj
11:15 TVP HD
piątek, 26 kwietnia
za 4 dni
20:55 TVP HD
sobota, 27 kwietnia
za 5 dni
7:35 TVP HD
niedziela, 28 kwietnia
za 6 dni
15:05 TVP HD
czwartek, 2 maja
za 10 dni
20:55 TVP HD
sobota, 4 maja
za 12 dni
6:55 TVP HD

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Żuławy są kolejnym celem wyprawy Karola. Tym razem kucharz zgłębi tajemnicę serów pochodzących z tego regionu. Były to jedne z pierwszych serów dojrzewających produkowanych w Polsce. Ich wytwarzanie rozpoczęto już w średniowieczu, ale przybycie na nasze ziemie niderlandzkich osadników wyniosło sztukę serowarstwa na wyższy poziom. Cenione za smak sery żuławskie do 1945 roku trafiały na stoły miłośników z Berlina, Królewca, Torunia i Moskwy. Po wojnie przestały gościć w rodzimym menu. Teraz grupa smakoszy chce odtworzyć dawne receptury. Karol korzystając z dobrodziejstwa Żuław, przyrządzi trzy wyborne potrawy: pieczoną perliczkę pod chrustem z sera i szpinaku, kotleciki z sera żuławskiego oraz ciecierzycy w aromatycznym sosie, a także kwaśną zupę z klopsami i młodym serem żuławskim.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także