Lombard. Życie pod zastaw 7 (330)

Lombard. Życie pod zastaw 7 (330)

serial obyczajowy Polska 2020   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
W skrócie:Leopold Olewiński chce wyremontować rodzinną posiadłość. Okazuje się, że jego majątek został rozkradziony przez mieszkańców wsi. Zastawiają oni antyki w lombardzie. Kazimierz wciela się w mediatora.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciel świetnie prosperującego lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) oraz jego pracownicy z racji wykonywanego zawodu mają do czynienia z różnymi klientami. Do zakładu przychodzą ludzie zmagający się z najrozmaitszymi problemami życiowymi. Postawieni pod ścianą, sprzedają lub zastawiają dziwne rzeczy, aby jak najszybciej zdobyć pieniądze. Niektóre osoby zjawiające się w lombardzie nie mają dobrych zamiarów, jednak wielu klientów ma do opowiedzenia interesującą historię. W swoje przygody często angażują pracowników - m.in. sympatyczną Andżelikę (Dominika Skoczylas) czy rozsądnego Mariusza (Michał Chorosiński).

W tym odcinku

Rodzinę Leopolda Olewińskiego usunięto z pałacu we wsi Olewin w początkach PRL-u. Po sześćdziesięciu latach mężczyźnie udaje się odzyskać majątek. Starszy pan po powrocie z przymusowej emigracji we Francji przymierza się do wyremontowania posiadłości. Wraz z synem, Ludovikiem, chce tam zrobić nowoczesny hotel. Kiedy jednak panowie udają się na miejsce, okazuje się, że majątek został rozkradziony przez mieszkańców wsi. Okoliczna ludność w obawie przed policją i konfrontacją z repatriantem zastawia tłumnie antyki w lombardzie. Kazimierz wciela się w rolę mediatora. Hofera nęka wielbicielka, z którą spędził parę nocy. Lolek ma nadzieję, że rozwiązały się wszystkie jego problemy. Nieoczekiwanie składa mu wizytę pewien gość.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także