Lombard. Życie pod zastaw 7 (336)

Lombard. Życie pod zastaw 7 (336)

serial obyczajowy Polska 2020   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
W skrócie:Sędziwy rolnik, Stanisław Tkocz, nie wyobraża sobie życia poza wsią. By pozyskać pieniądze na zerwany przez wichurę dach obory, zastawia w lombardzie krucyfiks. Pewien nastolatek sprzedaje nowy rower.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciel świetnie prosperującego lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) oraz jego pracownicy z racji wykonywanego zawodu mają do czynienia z różnymi klientami. Do zakładu przychodzą ludzie zmagający się z najrozmaitszymi problemami życiowymi. Postawieni pod ścianą, sprzedają lub zastawiają dziwne rzeczy, aby jak najszybciej zdobyć pieniądze. Niektóre osoby zjawiające się w lombardzie nie mają dobrych zamiarów, jednak wielu klientów ma do opowiedzenia interesującą historię. W swoje przygody często angażują pracowników - m.in. sympatyczną Andżelikę (Dominika Skoczylas) czy rozsądnego Mariusza (Michał Chorosiński).

W tym odcinku

Sędziwy rolnik, Stanisław Tkocz, nie wyobraża sobie życia poza wsią. Kiedy jednak wichura sieje zamęt w jego gospodarstwie, mężczyzna wraz z żoną musi rozważyć przeprowadzkę. Ich syn Witek, skonfliktowany z ojcem, na wieść o problemach odwiedza gospodarstwo. Okazuje się, że Stanisław ani myśli o porzuceniu gospodarstwa. By pozyskać pieniądze na zerwany przez wichurę dach obory, zastawia w lombardzie stary krucyfiks. Pewien nastolatek sprzedaje nowy rower. Tego samego dnia inny młody klient namawia ojca na zakup tego samego pojazdu. Nazajutrz kolejny nastolatek próbuje sprzedać ten sam rower. Pracownicy lombardu zachodzą w głowę, o co tu chodzi. Cinek sprowadza do Lolka przedmioty niejasnego pochodzenia. Lolek i Kaja chcą zmobilizować niechcianego lokatora, by opuścił mieszkanie. Obmyślają plan.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także