x
Okrasa łamie przepisy: Wiosenne pędy chmielu

Okrasa łamie przepisy: Wiosenne pędy chmielu

magazyn kulinarny Polska 2024   b.o.
W skrócie:Znany kucharz odwiedza plantację chmielu na Lubelszczyźnie. Pierwszą propozycją Karola Okrasy będzie smażony pstrąg tęczowy podany z gotowanymi pędami chmielu i sosem z bułki tartej i rukoli.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 4 maja
dziś
14:25 TVP 1 (z napisami)
poniedziałek, 6 maja
pojutrze
11:15 TVP 2 (z napisami)
piątek, 10 maja
za 6 dni
11:35 TVP 1 (z napisami)
sobota, 11 maja
za 7 dni
15:25 TVP Polonia
wtorek, 14 maja
za 10 dni
18:40 TVP Rozrywka
środa, 15 maja
za 11 dni
7:00 TVP Polonia
środa, 15 maja
za 11 dni
7:45 TVP Rozrywka
piątek, 17 maja
za 13 dni
0:30 TVP Polonia

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Znany kucharz odwiedza plantację chmielu na Lubelszczyźnie. Dla naszych przodków młode pędy tej rośliny były jedną z pierwszych nowalijek, jakie trafiały na stoły po długiej zimie. Traktowano je jako warzywo i dodawano do różnych bulionów i wywarów. Z czasem zapomniano o nich w Polsce, jednak w Belgii czy w północnej Francji nadal są traktowane jako rarytas. Pojawiają się już w lutym i marcu, kiedy wygrzebuje się je z zamarzniętej jeszcze często ziemi. Można to robić wyłącznie ręcznie, tak aby nie uszkodzić młodziutkich pędów. Pierwszą propozycją Karola Okrasy będzie tym razem smażony pstrąg tęczowy podany z gotowanymi pędami chmielu i sosem z bułki tartej i rukoli. Druga potrawa to orientalne boczniaki z podprażonymi pędami chmielu, a trzecia - zupa z pastą miso, kurczakiem, papryką i młodymi pędami chmielu.

Twórcy (pokaż wszystkich)