Okrasa łamie przepisy: Twaróg z Hajnówki

Okrasa łamie przepisy: Twaróg z Hajnówki

magazyn kulinarny Polska   b.o.
W skrócie:Okrasa odwiedza Hajnówkę na obrzeżach Puszczy Białowieskiej, gdzie w spółdzielni mleczarskiej twarogi produkuje się tradycyjną metodą. Przygotowuje dania, których składnikiem jest biały ser.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol odwiedza Hajnówkę na obrzeżach Puszczy Białowieskiej, gdzie w lokalnej spółdzielni mleczarskiej twarogi produkuje się tradycyjną metodą. Przygotowuje tam kilka dań, których składnikiem jest biały ser. Pierwszą potrawą są pierogi z serem, kaszą gryczaną i miętą. Po nich przyjdzie czas na zapiekankę z mielonej jagnięciny z kaszą gryczaną, dojrzewającym serem, warzywami z sosem grzybowym i posypaną pokruszonym twarogiem. Na koniec Karol upiecze halibuta z selerem, którego poda na sałatce z kaszy gryczanej, świeżego ogórka i twarogu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także