Okrasa łamie przepisy: Na kaczkę do Grudziądza

Okrasa łamie przepisy: Na kaczkę do Grudziądza

magazyn kulinarny Polska 2015   b.o.
W skrócie:Kucharz udaje się do Grudziądza i sięga do książki 'Nauka gotowania do użytku ludu polskiego'. Zainspirowany dawnymi przepisami, przygotuje bigos z kaczego mięsa, który udusi w kwasie chlebowym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Kucharz udaje się do Grudziądza, miasta od wieków zamieszkiwanego przez Niemców i Polaków. Tym razem sięga do książki "Nauka gotowania do użytku ludu polskiego", wydanej pierwotnie w 1915 roku. Karol Okrasa, zainspirowany dawnymi przepisami, przygotuje bigos z kaczego mięsa, duszonego w kwasie chlebowym. Następnie poda soczyste piersi kaczki z konfiturą z pomidorów na żytnich plackach. Trzecia potrawa przyrządzona zostanie na ruszcie razem z warzywami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także