Okrasa łamie przepisy: Francuskie tropy w mazurskiej kuchni

Okrasa łamie przepisy: Francuskie tropy w mazurskiej kuchni

magazyn kulinarny Polska 2015   b.o.
W skrócie:Kucharz odwiedza położony nad jeziorem ośrodek w okolicach Ełku. Tym razem będzie poszukiwał francuskich inspiracji w mazurskiej kuchni. Najpierw przyrządzi zupę cebulową na rybnym wywarze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 29 maja
jutro
19:15 TVP Rozrywka (z napisami)
poniedziałek, 1 czerwca
za 4 dni
6:35 TVP Rozrywka (z napisami)

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Kucharz odwiedza malowniczo położony nad jeziorem ośrodek w okolicach Ełku. Tym razem będzie poszukiwał francuskich inspiracji w mazurskiej kuchni. Do swoich dań wykorzysta lokalne składniki. Najpierw przyrządzi zupę cebulową na rybnym wywarze. Kolejne danie to placek drożdżowy, podsmażony na maśle jak bułeczka brioche. Poda go z twarogiem i glazurowanymi w miodzie malinami. Następnie zaproponuje udziec z jelenia po burgundzku. Wino zastąpi jednak ciemnym piwem z dodatkiem wiśni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także