x

Lombard. Życie pod zastaw 7 (341)

serial obyczajowy Polska 2020   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Piotr Kuciński
W skrócie:Krzysztof wraca po latach do rodzinnego miasteczka, by zaopiekować się bratem po udarze, Michałem. Planuje odnowienie kina 'Uciechy'. Za pieniądze, które zarobi, chce sfinansować sprzęt dla Michała.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciel świetnie prosperującego lombardu Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) oraz jego pracownicy z racji wykonywanego zawodu mają do czynienia z różnymi klientami. Do zakładu przychodzą ludzie zmagający się z najrozmaitszymi problemami życiowymi. Postawieni pod ścianą, sprzedają lub zastawiają dziwne rzeczy, aby jak najszybciej zdobyć pieniądze. Niektóre osoby zjawiające się w lombardzie nie mają dobrych zamiarów, jednak wielu klientów ma do opowiedzenia interesującą historię. W swoje przygody często angażują pracowników - m.in. sympatyczną Andżelikę (Dominika Skoczylas) czy rozsądnego Mariusza (Michał Chorosiński). Jeden z nich, Lolek (Jerzy Górski), zmaga się z problemami związanymi z byłą partnerką, chorobliwie zazdrosną Dagmarą (Milena Palkowska).

W tym odcinku

Krzysztof Poniacki, wielki miłośnik kina, wraca po latach do rodzinnego miasteczka, by zaopiekować się bratem po udarze, Michałem. Ten żywi żal do Krzysztofa, ponieważ sam przez długi czas opiekował się rodzicami, podczas gdy młodszy brat podróżował po świecie. Wątpi, że brat otoczy go prawdziwą opieką. Krzysztof tymczasem planuje odnowienie upadłego kina "Uciechy", w którym niegdyś pracował jako kinooperator. Za pieniądze, które wierzy, że zarobi, chce sfinansować sprzęt ułatwiający Michałowi codzienne życie. Niestety, nie wszystko przebiega po jego myśli. Trzydziestoletni Mikołaj chce zastawić kettle, ponieważ - jak twierdzi - lekarz odradza mu ćwiczenia ze względu na zły stan zdrowia. Żona Mikołaja podważa prawdziwość tej opowieści. Rolecki i Wiśniewska oczekują wizyty kuratora opieki społecznej. Zdenerwowany mężczyzna źle interpretuje żart o chwiejącym się krześle i udaje się do lombardu, by kupić nowe.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także