×

Lombard. Życie pod zastaw 14 (722)

serial obyczajowy Polska 2024   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Michał Czerwonka
W skrócie:Marek dowiaduje się, że ma raka trzustki i został mu rok życia. Obawia się o przyszłość żony Rity, która jest w ciąży. Sprzedaje naszyjnik po babci. W akcie desperacji postanawia też okraść lombard.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Właściciele lombardu na Cichej, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, oraz ich podwładni, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosiński), zmagają się z problemami osobistymi i trudnymi sytuacjami w pracy. W zakładzie często pojawiają się niezwykli klienci. Ich historie bawią, szokują, wzruszają, a nawet niekiedy przerażają. Pracownicy firmy jak zawsze mają ręce pełne roboty. Odwiedzą ich goście specjalni, między innymi Bilguun Ariunbaatar, Piotr Pręgowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska czy Akop i Sylwia Szostak. Nie zabraknie też wątku z Kaliną (Aleksandra Szwed), której drogi przetną się z detektywem Krzysztofem Rutkowskim.

W tym odcinku

35-letni Marek Rostkowski dowiaduje się, że ma raka trzustki. Nowotwór jest jednak na tyle zaawansowany, że został mu zaledwie rok życia. Zdruzgotany mężczyzna obawia się o przyszłość żony Rity, która jest w ciąży. Chce zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę. Chory sprzedaje naszyjnik po babci. Dostaje za niego jednak tylko cztery tysiące złotych. W akcie desperacji Rostkowski wpada na pomysł, by okraść lombard. W zakładzie Kazimierza zjawia się Hofer. Przynosi ze sobą swoje dwa obrazy. Jedno z jego dzieł zwraca uwagę Lolka. Chodzi o kubistyczny portret chuligana, którego artysta spotkał na ulicy. Lombard odwiedzają też Jajowaty i Kaszana. Chcą nabyć okazały, gruby łańcuch. W pewnej chwili jeden z nich rozpoznaje na obrazie Hofera... swojego kumpla Kurasa.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także