Okrasa łamie przepisy: Orzechy i wiklina
| W skrócie: | Karol Okrasa pokaże widzom jeden z ostatnich czynnych w Polsce warsztatów wikliniarskich. Motywem przewodnim odcinka będą orzechy. Kucharz wykorzysta je do przyrządzenia potraw z mięsa. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.
Karol Okrasa w tym odcinku zawita w miejscowości Konarzew, niedaleko Piątku. Tutaj swoją plantację i pracownię wikliniarską ma Teresa Maciejak. Trudno sobie wyobrazić w nieodległych czasach zbiory ziemniaków, jabłek, gruszek, orzechów, grzybów czy jagód bez wiklinowego kosza. Na targowiskach w takich koszach sprzedawano jaja, sery i inne produkty. Prowadzący pokaże widzom jeden z ostatnich czynnych w Polsce warsztatów wikliniarskich. Motywem przewodnim będzie również produkt kojarzony raczej z przekąską czy deserem - orzechy. Kucharz wykorzysta je do przyrządzenia potraw z mięsa i ryb. Przygotuje karkówkę wieprzową w pikantnym sosie z pomidorami, curry i orzechami, oraz dorsza w sosie orzechowym z orzechową kaszą gryczaną i dynią.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Karol Okrasa
gospodarz
Zobacz także
- Okrasa łamie przepisy: Białe sosy - magazyn kulinarny - poniedziałek, 6 kwietnia 6:45
- Okrasa łamie przepisy: Smaki Opolszczyzny - magazyn kulinarny - poniedziałek, 6 kwietnia 7:15 i 2 późniejsze emisje
- Okrasa łamie przepisy: Nowy polski kociołek - magazyn kulinarny - poniedziałek, 6 kwietnia 21:55
- Okrasa łamie przepisy: Tajemnice domowej kiełbasy - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 7:05
- Okrasa łamie przepisy: Trzy mięsa na grilla - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 7:40
- Okrasa łamie przepisy: Sery z Żuław - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 12:00
- Okrasa łamie przepisy: Z wojskowej menażki - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 17:10
- Okrasa łamie przepisy: Kuchnia bez mleka - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 18:45 i 1 późniejsza emisja
- Okrasa łamie przepisy: Wiosenny śledź z Zalewu - magazyn kulinarny - wtorek, 7 kwietnia 19:15 i 1 późniejsza emisja
- Okrasa łamie przepisy: Inspiracje dubajską czekoladą - magazyn kulinarny - środa, 8 kwietnia 7:00
