Okrasa łamie przepisy: Kuchnia bez mleka

Okrasa łamie przepisy: Kuchnia bez mleka

magazyn kulinarny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Na prośbę widzów Karol Okrasa przygotuje kilka propozycji dla tych, którzy nie mogą spożywać produktów mlecznych. Kucharz przygotuje trzy potrawy bez laktozy m.in. serek miętowy i rybę w sosie z dyni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 7 lipca
za 12 dni
10:15 TVP Historia

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Na prośbę widzów Karol Okrasa przygotuje kilka propozycji dla tych, którzy nie mogą spożywać produktów mlecznych. Ponieważ mleko jest doskonałym źródłem białka, wapnia czy witamin z grupy B, należy poszukać równowartościowych zamienników. Kucharz przygotuje trzy potrawy bez zawartości laktozy - serek miętowy przyrządzony z mleka sojowego, rybną zupę ogórkową na mleku kokosowym oraz rybę w sosie z dni, boczku, grzybów i mleczka migdałowego.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także