Okrasa łamie przepisy: Gotowanie w krainie młodości

magazyn kulinarny   b.o.
W skrócie:Karol Okrasa odwiedza miejsce, w którym jako dziecko spędzał wakacje. Zaprasza widzów na gotowanie inspirowane smakami i aromatami dzieciństwa. Przygotuje m.in. tartę na kruchym cieście z grzybami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol Okrasa rusza do miejsca, w którym jako dziecko spędzał wakacje u dziadków, i zaprasza widzów na gotowanie inspirowane smakami i aromatami dzieciństwa. Choć potrawy były proste, z lokalnych składników takich jak mąka, sery, grzyby czy warzywa z przydomowej działki, ich smak i zapach zapadają w pamięci na długie lata. W pięknej scenerii łąk nadwiślańskich Karol przygotuje tartę na kruchym cieście z grzybami, serem pleśniowym i szynką szwarcwaldzką, kotleciki z grochu z sosem kurkowym, a także pieczonego w szynce jesiotra z soczewicą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także