Okrasa łamie przepisy: Banany zamiast ziemniaków

Okrasa łamie przepisy: Banany zamiast ziemniaków

magazyn kulinarny Polska 2019   b.o.
W skrócie:Karol zdradza widzom, co łączy pospolitego ziemniaka z egzotycznym bananem. Mistrz kuchni przyrządzi placki bananowe na wzór ziemniaczanych, babkę bananową z boczkiem oraz gulasz wołowy z ziemniakami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol zdradza widzom, co łączy pospolitego ziemniaka z egzotycznym bananem. Okazuje się, że oba te produkty pochodzą z Ameryki Południowej. Popularne w Polsce warzywo przywędrowało do nas z Peru i potrzebowało blisko 300 lat, by zagościć na europejskich stołach. Mistrz kuchni znów łamie tradycyjne przepisy, zastępując kartofle bananami. Przyrządzi placki bananowe na wzór ziemniaczanych, babkę bananową z boczkiem oraz gulasz wołowy z ziemniakami.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także