Ojciec Mateusz 3: Skandal (34)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 34: Skandal

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Katarzyna Herman, Jan Nowicki, Artur Żmijewski, Piotr Szwedes
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Koło hotelu zostają znalezione zwłoki jego kierownika, Bielskiego. W stołówce pojawia się bezdomny, który widział w nocy pod hotelem Ninę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W okolicach hotelu zostają znalezione zwłoki jego kierownika, Bielskiego. Nie wiadomo, czy popełnił on samobójstwo, czy też padł ofiarą zabójstwa. Tymczasem w przykościelnej stołówce pojawia się bezdomny, który w noc tragedii widział odjeżdżającą spod hotelu Ninę. Była ona szantażowana przez Bielskiego, który groził, że powie mężowi kobiety o jej zdradach. Nina nie posiada alibi i zostaje zatrzymana. Wkrótce na policję zgłasza się jej małżonek, Ludwik Olszyński, który twierdzi, że to on zabił kierownika. Z kolei o pomoc do ks. Mateusza zwraca się Ewa - narzeczona właściciela hotelu, Łukasza. Żali się, że chłopak odwołał ślub i na pewno ma inną. W rozmowie z duchownym Łukasz przyznaje, że sprzedaje hotel i wyjeżdża do Anglii.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także