Ojciec Mateusz 3: Sprawa świętego Mikołaja (38)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 38: Sprawa świętego Mikołaja

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Delfina Wilkońska, Artur Żmijewski, Jolanta Juszkiewicz, Michał Piela
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Maria Jaskot zostaje znaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Poszlaki wskazują na człowieka, który w przeszłości był włamywaczem. Ksiądz Mateusz nie wierzy w jego winę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Maria Jaskot zostaje znaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Policja ustala, że kobieta padła ofiarą napadu rabunkowego. Poszlaki wskazują na niejakiego Wiesława Pawlaka, który w przeszłości odpowiadał za włamania. Mężczyzna zostaje aresztowany w trakcie swojego ślubu. Oskarżony nie przyznaje się jednak do winy. Oświadcza, że teraz żyje uczciwie, a jedynym czego pragnie to poślubienie Heleny. Ksiądz Mateusz nie wierzy w winę Wiesława i postanawia sprawdzić inne tropy w tej sprawie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)