Ojciec Mateusz 3: Więzienna przeszłość (42)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 42: Więzienna przeszłość

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Jan Jankowski, Witold Oleksiak, Artur Żmijewski, Mariusz Słupiński
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Włodek, ojciec Michała, wychodzi z więzienia. Wkrótce wraz z dawnymi kompanami dokonuje napadu i planuje skok na rezydencję w zamożnej dzielnicy. Do akcji wkraczają policjanci i proboszcz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Włodek (Jan Jankowski), ojciec Michała, wychodzi po trzech latach z więzienia. Prokurator i komisarz Możejko proponują mu współpracę. Chcą, by zbierał dla nich informacje i pomógł w rozbiciu groźnego gangu. Mężczyzna odmawia. Szczęśliwy Michał zamieszkuje z ojcem w ich dawnym domu. Wkrótce Włodek spotyka się ze starymi kumplami. Wspólnie dokonują napadu, podczas którego Włodek zostaje postrzelony. Gdy Michał znajduje u ojca pistolet i odkrywa jego kłamstwa, wraca do ks. Mateusza. Jednocześnie dowiaduje się, że szef gangu, Tęczyński (Mariusz Słupiński), planuje skok na pewną rezydencję. Michał ukrywa się w bagażniku wozu ojca i jedzie z nim do willi. Do akcji wkracza policja i proboszcz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)