Ojciec Mateusz 3: Zlecenie (37)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 37: Zlecenie

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Dorota Kamińska, Olga Frycz, Artur Żmijewski, Jan Monczka
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:W trakcie zawodów strzeleckich w Sandomierzu dochodzi do nieudanego zamachu na życie miejscowego biznesmena. Jego żona wyznaje ks. Mateuszowi, że bardzo boi się o męża.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W Sandomierzu odbywają się prestiżowe zawody strzeleckie. W trakcie imprezy dochodzi do nieudanego zamachu na życie miejscowego biznesmena, Czesława Madera. Mężczyzna lekceważy incydent i odmawia przydzielenia mu ochrony. Podczas przesłuchania stwierdza, że nie wie, kto mógłby chcieć jego śmierci. Żona Czesława, Irena, wyznaje ks. Mateuszowi, że bardzo boi się o męża. Okazuje się, że Maderowie nie mają dobrego zdania o narzeczonym ich córki Agaty - Eryku. Tymczasem dziewczyna domyśla się, że ojciec ma problemy finansowe i oferuje mu swoje wsparcie. Wkrótce ktoś ponownie próbuje zabić Czesława. Tym razem zostaje on poważnie ranny.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)