Ojciec Mateusz 3: Zatrute wino (44)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 44: Zatrute wino

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Katarzyna Burakowska, Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:W miejskim parku natrafiono na zwłoki mężczyzny. Przyczyną śmierci było zatrucie alkaloidem. Policjanci ustalają, że otruty miał zostać ks Mateusz. Niebawem ktoś strzela do proboszcza...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Pewnego dnia, w okolicach kościoła Natalia znajduje zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że ofiara zmarła z wycieńczenia. Ta tragedia może wiązać się z faktem, iż niedawno w Sandomierzu została zamknięta noclegownia dla bezdomnych. Tymczasem w miejskim parku natrafiono na kolejnego martwego mężczyznę. Sekcja wskazuje, iż przyczyną śmierci było zatrucie alkaloidem. Trop prowadzi do kościoła księdza Mateusza. Policjanci ustalają, że to duchowny miał zostać otruty. Niebawem tajemniczy napastnik strzela do proboszcza. Ciężko ranny Mateusz trafia do szpitala.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także