Ojciec Mateusz 3: Strach na scenie (39)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 39: Strach na scenie

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Beata Ścibakówna, Mariusz Pujszo, Artur Żmijewski, Krzysztof Chudzicki
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Ktoś uszkadza wyciągarkę do opuszczania ekranu i spada on na scenę w miejscu, gdzie miała stać odtwórczyni głównej roli, sławna aktorka Maria Brodzka...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Trwają przygotowania do premiery "Anny Kareniny" z udziałem wielkiej aktorki, Marii Brodzkiej. Reżyser, a zarazem mąż gwiazdy - Wiktor Szymański dba o każdy szczegół spektaklu. Tymczasem za kulisami ktoś uszkadza wyciągarkę służącą do opuszczania ekranu. Ten spada na scenę w miejscu, gdzie miała stać Maria i rani jednego z artystów. Brodzka uważa, że wisi nad nią klątwa, policja podejrzewa zaś, że ktoś chce się jej pozbyć się. Wiktor oskarża swojego asystenta, Dominika, który okazuje się autorem sztuk, przywłaszczonych następnie przez Szymańskiego. Wkrótce znika też talizman Brodzkiej, bez którego aktorka odmawia występu. Marię zastępuje młoda dublerka Paulina. Ks. Mateusz pomaga funkcjonariuszom rozwikłać zagadkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)