Ojciec Mateusz 3: Zbrodnia w bibliotece (41)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 41: Zbrodnia w bibliotece

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Justyna Grzybek, Łukasz Mąka, Artur Żmijewski, Krzysztof Dutkiewicz
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:W bibliotece w Pałacu Biskupów w Kielcach dochodzi do zabójstwa prof. Grudzińskiego i kradzieży cennego starodruku. Ks. Mateusz ma przeprowadzić dyskretne śledztwo w tej sprawie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Nocą w bibliotece seminaryjnej w Pałacu Biskupów w Kielcach dochodzi do zabójstwa profesora Zygmunta Grudzińskiego (Krzysztof Dutkiewicz) i kradzieży cennego starodruku. Na polecenie biskupa ks. Mateusz ma przeprowadzić dyskretne śledztwo w tej sprawie. Duchowny szybko odkrywa, że zmarły zabrał ze sobą do grobu ważne informacje dotyczące Kościoła w Polsce. Do akcji włączają się również Możejko i Nocul. Przebrani za kapłanów rozpoczynają dochodzenie. Jedną z podejrzanych jest seminarzystka Joanna (Justyna Grzybek), którą przyłapano na kradzieży Ewangelii. Ks. Mateusz przeszukuje z kolei pokój kleryka Wojtka (Kuba Snochowski), uważając, że to on mógł zabić profesora.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)