Ojciec Mateusz 3: Wybory (40)

Ojciec Mateusz

sezon 3 odc. 40: Wybory

serial kryminalny Polska 2010   od 12 lat
Występują:Tamara Arciuch, Aleksander Bednarz, Artur Żmijewski, Karina Seweryn
Reżyseria:Andrzej Kostenko
W skrócie:Ginie Jakub Gold, jeden z kandydatów na burmistrza. Był on przedstawicielem mniejszości żydowskiej i miłośnikiem ekologii. W trakcie śledztwa okazuje się, że mężczyzna był zastraszany.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Zostaje zamordowany Jakub Gold, jeden z kandydatów na burmistrza. Był on przedstawicielem mniejszości żydowskiej, a w programie politycznym kładł duży nacisk na ekologię. Do miasteczka wraca Justyna. Ma ona zastąpić Jakuba w trwającej kampanii wyborczej. W trakcie śledztwa okazuje się, że mężczyzna był zastraszany. Ktoś także próbował odwieść go od pomysłu kandydowania. Tymczasem Możejko poszukuje partnerki dla swojego psa. Na jednym z forów internetowych poznaje właścicielkę pięknej suczki, owczarka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także