Lombard. Życie pod zastaw 5 (242)

Lombard. Życie pod zastaw 5 (242)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Piotr Kolski
W skrócie:Chłopak o ksywce Szczur próbuje sprzedać lornetkę, którą - jak zapewnia - znalazł we wraku na dnie morza. Zjawia się Krab, który decyduje się na zakup. Pracownicy lombardu postanawiają przebić cenę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, niekiedy ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a także klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Chłopak o ksywce Szczur próbuje sprzedać w lombardzie lornetkę, którą - jak zapewnia - znalazł we wraku na dnie morza. Maciek i Roman zastanawiają się nad zakupem, tymczasem do zakładu przychodzi inny chłopak, Krab, który decyduje się na zakup lornetki. Przekonani w ten sposób pracownicy lombardu postanawiają przebić cenę. Kawecki ma ocenić wartość lornetki - potwierdza, że pochodzi ona z czasów drugiej wojny światowej, jednak jej posiadanie oznacza głównie kłopoty. Roman zastępuje w pracy Adka, który jest na urlopie. Maciek otrzymuje ciekawą propozycję. W zakładzie zjawia się Zefel, który próbuje sprzedać wieniec pogrzebowy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)