Lombard. Życie pod zastaw 5 (246)

Lombard. Życie pod zastaw 5 (246)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska
Reżyseria:Eugeniusz Pankov
W skrócie:Lućmierzowa jest przykutą do łóżka po udarze osiemdziesięcioletnią kobietą, którą opiekuje się syn - alkoholik. Ich stosunki są napięte. Pewnego dnia w ich domu składa wizytę ksiądz Tadeusz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, niekiedy ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a także klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Lućmierzowa jest przykutą do łóżka po udarze, 80-letnią kobietą, którą opiekuje się syn - alkoholik. Ich stosunki są bardzo napięte. Pewnego dnia w ich domu składa wizytę ksiądz Tadeusz. Lućmierzowa prosi go, aby znalazł jej do opieki kogoś bogobojnego. W zamian jest skłonna przepisać kościołowi w spadku swój dom. Kazimierz, Beata i Lolek zaczynają stosować się do zasad segregowania śmieci. Jest jednak ktoś, kto nie pojmuje tej idei. Andżelika udziela Mariuszowi szokującej informacji.