x

Lombard. Życie pod zastaw 14 (721)

serial obyczajowy Polska 2024   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Anna Maciejowska
W skrócie:Luiza w ramach tajnego wyzwania ma spędzić sama 48 godzin w bunkrze. Choruje na niewydolność nerek i stanowi to dla niej zagrożenie. Nastolatka kupuje w lombardzie latarkę, termos oraz powerbank.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 15 czerwca
pojutrze
15:00 TV Puls

Opis

Właściciele lombardu na Cichej, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, oraz ich podwładni, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosiński), zmagają się z problemami osobistymi i trudnymi sytuacjami w pracy. W zakładzie często pojawiają się niezwykli klienci. Ich historie bawią, szokują, wzruszają, a nawet niekiedy przerażają. Pracownicy firmy jak zawsze mają ręce pełne roboty. Odwiedzą ich goście specjalni, między innymi Bilguun Ariunbaatar, Piotr Pręgowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska czy Akop i Sylwia Szostak. Nie zabraknie też wątku z Kaliną (Aleksandra Szwed), której drogi przetną się z detektywem Krzysztofem Rutkowskim.

W tym odcinku

Czternastoletnia Luiza Wypych decyduje się wziąć w udział w niecodziennym wyzwaniu. Zadanie polega na spędzeniu w pojedynkę 48 godzin w bunkrze. Nie może jednak powiedzieć nikomu o swoich zamiarach. By dowieść reszcie grupy, że na pewno znajduje się w lesie, ma łączyć się z nimi za pomocą rozmów wideo. Nastolatka jednak choruje na niewydolność nerek i tego typu wyzwanie stanowi zagrożenie dla jej zdrowia i życia. Maryla, matka dziewczyny, sprawdza w aplikacji banku, że córka robiła zakupy w lombardzie. Dowiaduje się, że kupiła latarkę, termos oraz powerbank. Kiedy Luiza nie wraca do domu na noc, zaniepokojona Wypych zawiadamia o tym policję. Rozpoczynają się poszukiwania. Funkcjonariusze Lidka i Babula mają nadzieję, że uda im się odnaleźć 14-latkę, zanim stanie się jej coś złego. Kazimierza odwiedzają na Cichej Patrycja i Sebcio. Właściciel lombardu uważa, że Arkadiusz i matka jego wnuka przesadzają z dyscyplinowaniem chłopca. Andżelika i Kalina zgadzają się z dziadkiem Sebastiana. Kalina dowiaduje się w ambasadzie Jordanii, że ma znikome szanse na odzyskanie syna. Melma oświadcza kobiecie, że zna byłego najemnika, który zajmował się ochranianiem pewnego biznesmena na Bliskim Wschodzie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także