x

Lombard. Życie pod zastaw 12 (609)

serial obyczajowy Polska 2023   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Piotr Kolski
W skrócie:Ludwik musi kupić leki, lecz nie ma pieniędzy. Zastawia rodzinne pamiątki w lombardzie. Andżelika towarzyszy mu w drodze do apteki. Innym klientem jest bezdomny, który chce sprzedać syfon z PRL.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Emeryt Ludwik musi kupić leki, lecz nie ma pieniędzy. Postanawia więc zastawić rodzinne pamiątki w lombardzie. Andżelika towarzyszy mu w drodze do apteki. Okazuje się, że Ludwikowi przepisano leki, które mogłyby zaszkodzić jego zdrowiu. Innym klientem lombardu jest bezdomny, który chce sprzedać znaleziony w piwnicy syfon z PRL. Wartość przedmiotu podniosłyby naboje, więc mężczyzna postanawia ich poszukać. Dokonuje zaskakującego odkrycia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)