x

Lombard. Życie pod zastaw 12 (606)

serial obyczajowy Polska 2023   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Błażej Wolny, Łukasz Łukasik
W skrócie:Ewelina kontroluje każdy aspekt życia swojego 19-letniego syna, Mieszka. Zabroniła mu używania łyżew, które kupiła jego dziewczyna. Chłopak lekceważy zakaz. Ulega wypadkowi na lodowisku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Po śmierci męża Ewelina kontroluje każdy aspekt życia swojego dziewiętnastoletniego syna, Mieszka. Rok temu chłopak nie mógł przez nią iść na studniówkę. Gdy jego dziewczyna kupiła mu w lombardzie łyżwy, matka zabroniła Mieszkowi ich używać. Dziewiętnastolatek lekceważy zakaz matki. Na lodowisku przydarza się mu mały wypadek. Pół-Irlandczyk przynosi do lombardu fotel bujany. Klientka, która go nabywa, dochodzi do wniosku, że mebel jest nawiedzony. Depek ostrzega Jacę. Uprzedza go, że spotkał na mieście Lilkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)