x

Lombard. Życie pod zastaw 12 (603)

serial obyczajowy Polska 2023   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Błażej Wolny
W skrócie:80-letni Marek Starecki porusza się na wózku inwalidzkim. Otrzymuje wysoką emeryturę za lata przepracowane w górnictwie. Jego syn chce przejąć pieniądze. Obmyśla plan z udziałem swojej żony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

80-letni emerytowany górnik Marek Starecki od lat porusza się na wózku inwalidzkim. Otrzymuje wysoką emeryturę za przepracowane lata. Pieniądze chce przejąć jego syn Piotr, leń, który gardzi porządną pracą. Mężczyzna chce rozwieść się z Blanką, żeby mogła ona poślubić Marka i odziedziczyć jego pieniądze. To wszystko za zgodą Marka. Żona młodszego syna sprzeciwia się temu pomysłowi. Jaca chce zemścić się na gangsterach, którzy skrzywdzili jego i Kawę. Paprot otrzymuje siodła na wielbłąda jako honorarium za występ w cyrku. Przynosi je do lombardu. Wkrótce nadarza się okazja, by wykorzystać siodła.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)