x

Lombard. Życie pod zastaw 12 (600)

serial obyczajowy Polska 2023   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Bogdan Kalus, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka
Reżyseria:Błażej Wolny
W skrócie:Bartek szuka w zbiornikach wodnych cennych przedmiotów. Wyłowiony wisiorek sprzedaje w lombardzie. Na biżuterii zależy gangsterom. Okazuje się, że była ona własnością zaginionej rok temu kobiety.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Student i pasjonat historii Bartek Anduła przeszukuje zbiorniki wodne w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Używa do tego magnesu neodymowego. O swoich znaleziskach opowiada na kanale w internecie. Wyłowiony złoty wisiorek decyduje się sprzedać w lombardzie. Na biżuterii jednak zależy gangsterom sutenera Kiciego. Zmuszają oni Bartka, by wykupił wisiorek. Pracownicy lombardu dzięki Betonowi dowiadują się, że był on własnością Darii Jareckiej, która zaginęła rok temu. Bartkowi grozi poważne niebezpieczeństwo. Boguś i Zefel udają się na amatorski festiwal piwa. Brak zrozumienia zasad obowiązujących podczas wydarzenia powoduje pewne problemy. Ślązacy wciągają w nie też Hofera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)