x

Lombard. Życie pod zastaw 12 (601)

serial obyczajowy Polska 2023   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Małgorzata Szeptycka, Rita Weinar
Reżyseria:Łukasz Łukasik
W skrócie:Zespół pieśni ludowej przygotowuje się do festiwalu. Dwoje członków grupy ma ze sobą romans - wdowa Hanna i dużo młodszy od niej skrzypek. W kobiecie podkochuje się też akordeonista Stefan.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Zespół pieśni ludowej Koła Gospodyń Wiejskich przygotowuje się do festiwalu. Dwoje członków zespołu ma ze sobą romans - wdowa Hanna i dużo młodszy od niej skrzypek. W kobiecie podkochuje się też akordeonista Stefan, który był przyjacielem jej męża. Klientem lombardu jest 50-letni zapalony poszukiwacz Bursztynowej Komnaty. Na swojej drodze ma szansę odkryć, co tak naprawdę liczy się w życiu. Sylwia dostaje SMS od byłego męża. Wiadomość ma podtekst erotyczny. Lolek ją odczytuje. Roman doradza koledze, co zrobić.

Występują (pokaż wszystkich)