Okrasa łamie przepisy: Gęś z jabłkami inaczej

Okrasa łamie przepisy: Gęś z jabłkami inaczej

magazyn kulinarny   b.o.
W skrócie:Karol odwiedza rejon Dolnej Wisły, a ściślej miejscowość Chrystkowo. Swoją kuchnię rozstawia w pięknej mennonickiej chacie o dwustuletnim rodowodzie. Karol przyrządza gęś z jabłkami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol odwiedza rejon Dolnej Wisły, a ściślej miejscowość Chrystkowo. Swoją kuchnię rozstawia w pięknej mennonickiej chacie o dwustuletnim rodowodzie. Nieprzypadkowo Karol przyrządza gęś z jabłkami właśnie w Chrystkowie. Obok chaty znajduje się sad, w którym uprawia się stare, nierzadko zapomniane odmiany jabłek. Kucharz zwiedza go w towarzystwie dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych, pana Jarosława Pająkowskiego, znawcy starych jabłoni. Okoliczne gospodynie domowe specjalizują się w hodowli gęsi tradycyjnych polskich ras. Ich mięso jest wysoko cenione, to z niego powstają słynne półgęski i okrasy. Gościem odcinka jest pani Renata Osojca i demonstruje, jak przygotować półgęsek. Karol z kolei przygotowuje sos z pieczonych jabłek. Kolejnym daniem są smażone piersi gęsie podane z sosem z jabłecznika i soku jabłkowego. Mówiąc o jabłeczniku, Karol ma na myśli słabe wino, a nie ciasto. Aby je zdobyć, odwiedza mistrza Hieronima, który od kilkudziesięciu lat słynie z jabłkowych win, soków i nalewek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także