Zmiennicy: Pocałuj mnie, Kasiu (14/15)

Zmiennicy

odc. 14/15: Pocałuj mnie, Kasiu

7.5/10
serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Irena Kwiatkowska, Artur Barciś
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Do taksówki Kasi wsiada Krashan, który chce wydobyć dolary. Dziewczyna podejrzewa go o napad. Wywiązuje się bójka, z której zwycięsko wychodzi Kasia. Jacek chce śledzić zmiennika.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Do prowadzonej przez Kasię taksówki wsiada Krashan, który chce wydobyć z fotela kierowcy ukryte tam dolary. Dziewczyna podejrzewa go o napad. Wywiązuje się bójka, z której zwycięsko wychodzi Kasia. Po historii z napadem Jacek postanawia śledzić swojego zmiennika, którego od dawna podejrzewa o ukrywanie jakiejś tajemnicy. W końcu udaje mu się poznać prawdę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także