Zmiennicy: Ostatni kurs (2/15)

Zmiennicy

odc. 2/15: Ostatni kurs

serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Bronisław Pawlik, Ewa Błaszczyk
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Stanisław naprawia taksówkę, kiedy na auto spada posąg, urwany spod helikoptera. Pecha ma też prezes Michalik - wpada do wykopu kanalizacyjnego. Panowie trafiają do tego samego szpitala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Po powrocie z ostatniego kursu Stanisław zabiera się do naprawy swojej zdezelowanej taksówki. Na auto spada posąg myszy, który urwał się spod lecącego helikoptera. Pechowy dzień ma również prezes Michalik. Gdy wychodzi z domu na spotkanie z kochanką, wpada do wykopu kanalizacyjnego. Obaj panowie trafiają do tego samego szpitala. Żona Michalika, córka partyjnego działacza, załatwia mężowi najlepszą opiekę. Dochodzi jednak do niefortunnej zamiany dokumentów pacjentów, w wyniku której pielęgniarki mylą Michalika ze Stanisławem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także