Zmiennicy: Fartowny dzień (8/15)

Zmiennicy

odc. 8/15: Fartowny dzień

serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Ewa Błaszczyk, Irena Kwiatkowska
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Kasia zostawia w taksówce dowód osobisty. Znajduje go Jacek i postanawia zwrócić. Rodzice traktują go jak kandydata na męża dla ich córki. W efekcie chłopak umawia się z nią na randkę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 11 grudnia
za 5 dni
17:30 TVP Seriale (z napisami)
niedziela, 18 grudnia
za 12 dni
3:05 TVP HD (z napisami)
niedziela, 18 grudnia
za 12 dni
6:20 TVP Seriale (z napisami)
niedziela, 18 grudnia
za 12 dni
23:25 TVP Kobieta

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Przez nieuwagę Kasia zostawia w taksówce swój prawdziwy dowód osobisty. Znajduje go Jacek i postanawia zwrócić właścicielce. Kiedy przybywa do domu dziewczyny, jej rodzice traktują go jak kandydata na męża dla ich córki. W efekcie chłopak umawia się z nią na randkę. Aby jednak do niej doszło, dziewczyna musi znaleźć zmiennika, który by ją zastąpił na czas spotkania z Jackiem. Prosi o pomoc Mariana Koniuszkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także