Zmiennicy: Podróż sentymentalna (9/15)

Zmiennicy

odc. 9/15: Podróż sentymentalna

7.5/10
serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Jerzy Przybylski, Bronisław Pawlik
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Jacek zaprasza Kasię do Pomiechówka. Pałacyk, w którym mieszka, jest w remoncie. Oboje pomagają Ksaweremu Radziwiłłowi w odnalezieniu jego skarbu. Marian Koniuszko pracuje jako taksówkarz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Jacek zaprasza Kasię do Pomiechówka. Pech chce, że zrujnowany pałacyk, w którym mieszka, właśnie jest remontowany. Oboje pomagają Ksaweremu Radziwiłłowi w odnalezieniu zakopanego w parku rodzinnego skarbu. Tymczasem Marian Koniuszko próbuje swoich sił jako taksówkarz. Spędza też miło czas w towarzystwie prostytutki Marioli. Nie wie, że dziewczyna jest w ciąży. Jej opiekun fotografuje oboje. Zdjęcia mają być dowodem w sprawie o ustalenie ojcostwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)