Zmiennicy: Ceny umowne (1/15)

Zmiennicy

odc. 1/15: Ceny umowne

serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Kazimierz Kaczor, Mieczysław Hryniewicz, Bronisław Pawlik, Piotr Pręgowski
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Jacek i pan Stanisław jeżdżą nadal starą taksówką. Strażak Zenon Kuśmider sprzedaje stacjom paliw benzynę kupioną od kolejarzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Jacek i pan Stanisław jeżdżą na zmianę starą taksówką, którą kierownictwo WPT ma im niedługo wymienić na nową. Tymczasem studiujący w Warszawie Taj, Krashan Bhamaradżanga, ma kłopoty ze swoimi wierzycielami. Na lotnisku spotyka się z prezesem Kłuskiem, który daje mu adres, gdzie znajdzie ludzi gotowych mu pomóc. Natomiast strażak Zenon Kuśmider nielegalnie sprzedaje stacjom paliw benzynę, którą kupił od kolejarzy. Czerpie z tego spore zyski.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także