x
Zmiennicy: Dziewczyna do bicia (3/15)

Zmiennicy

odc. 3/15: Dziewczyna do bicia

serial komediowy Polska 1986   od 7 lat
Występują:Mieczysław Hryniewicz, Ewa Błaszczyk, Ewa Błaszczyk, Krystyna Kołodziejczyk
Reżyseria:Stanisław Bareja
W skrócie:Kasia musi znosić towarzystwo żony prezesa, a do jej obowiązków należy odbieranie ich niegrzecznego syna. Podczas grzybobrania, w którym biorą udział osoby z firmy, wszyscy upijają się.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 29 marca
jutro
13:15 TVP Rozrywka (z napisami)

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Kasia zaczyna mieć dość swojej niewdzięcznej pracy. Przez kilka godzin dziennie musi znosić uciążliwe towarzystwo żony prezesa Koniuszki, a do jej obowiązków należy jeszcze odbieranie ze szkoły ich niegrzecznego syna. Podczas grzybobrania, w którym bierze udział kilkanaście osób z firmy, wszyscy upijają się. Piórecka nie wytrzymuje i porzuca pracę. Tymczasem przebywający w szpitalu pan Stanisław i prezes Michalik zaprzyjaźniają się. Krashan zostaje przemytnikiem. Przywozi do Polski całą torbę kiełbasy nafaszerowanej narkotykami.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także