Wojenne dziewczyny 2 (20)

Wojenne dziewczyny 2 (20)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Kamil odzyskuje pamięć. Prosi Irkę, by przywiozła rzeczy, które zostawił u Grudzińskiego. Konstanty opuszcza nocą szpital. Na ulicy zostaje zastrzelony przez Niemców na oczach Marysi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Po ostatnich przeżyciach Kamil odzyskuje pamięć. Prosi Irkę, by przywiozła jego rzeczy, które zostawił u Grudzińskiego na przechowanie. Dziewczyna mówi Witkowi, że wybiera się do folwarku. Stefan oferuje się jej towarzyszyć. Margarethe oznajmia rannemu Brennerowi, że przejmuje jego obowiązki. Ma zamiar włączyć do akcji agenta o pseudonimie Rudolf. Witek i Powała rozmawiają z Brodzkim. Chłopak odpowiada na wszystkie ich pytania. Powała postanawia pojechać do folwarku w ślad za Irką i Stefanem. Konstanty w malignie opuszcza nocą szpital. Idzie przed siebie środkiem ulicy, modląc się po hebrajsku. Zostaje zastrzelony przez Niemców na oczach Marysi. Major Leokadia ma dla Ewy nowe zadanie. Czarna udaje się do kasyna, gdzie siada obok Kwietnia, mężczyzny handlującego z Niemcami. Gdy zaprasza on dziewczynę do mieszkania, zjawia się tam także Witek, który zabiera mu pieniądze z wygranej. W dworku Grudzińskiego Powała prosi Irkę o rzeczy Kamila. Rozkręca zapalniczkę i wyjmuje mikrofilm. Jest na nim klucz do odczytania nazwisk niemieckich agentów. W drodze powrotnej do Warszawy Stefan morduje majora i zabiera mikrofilm.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)