Wojenne dziewczyny 2 (22)

Wojenne dziewczyny 2 (22)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Andrzej jest przesłuchiwany przez Dreslera. Nie członków podziemia. Marysia organizuje kupno broni do getta. Witek udaje się do mieszkania Lesia, w którym nocuje Ewka. Wpada na niemiecki patrol.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Andrzej jest codziennie przewożony z Pawiaka do siedziby gestapo w Al. Szucha. Brutalnie przesłuchiwany przez Dreslera lekarz nie wydaje ani Marysi, ani innych członków podziemia. Aby dodać mu sił, dziewczyna przebiera się w mundurek chłopca, który sprzedaje czekoladę, i udaje się na Szucha. Rozpoznaje ją jednak nie tylko Andrzej, ale też Margarethe. Niemka natychmiast rozpoczyna pościg, ale nie udaje jej się złapać dziewczyny. Alfa informuje Kamila, iż kontrwywiad znalazł w mieszkaniu Powały teczkę personalną Stefana. Jest w niej zapytanie dotyczące ucieczki mężczyzny z oflagu. Między Ewką a Witkiem dochodzi do nieporozumień. Kobieta jest zazdrosna o Leokadię. Marysia organizuje kupno broni do getta. W akcji pomagają Ewka, Klarnet i Sławek. Po transakcji nie udaje się im uruchomić silnika furgonetki. Zauważają to przejeżdżający tamtędy niemieccy żołnierze. Oferują pomoc w odholowaniu auta. Witek udaje się do mieszkania Lesia, w którym nocuje Ewka. Wpada na niemiecki patrol i zostaje zatrzymany.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)