Wojenne dziewczyny 2 (23)

Wojenne dziewczyny 2 (23)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Półprzytomny Witek zostaje przeniesiony z sali przesłuchań na Szucha do ambulatorium. Ciężko pobitego mężczyznę opatrują doktor Marszycki i Andrzej, którego umieszczono tam jako lekarza funkcyjnego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Półprzytomny Witek zostaje przeniesiony z sali przesłuchań na Szucha do ambulatorium. Ciężko pobitego mężczyznę opatrują doktor Marszycki i Andrzej, którego umieszczono tam jako lekarza funkcyjnego. Stefan kontaktuje się z Margarethe. Informuje ją, że Brodzki sprawdza jego ucieczkę z oflagu. Prosi Niemkę, by nakazała zlikwidowanie osadzonego na Pawiaku porucznika Porębskiego, który może go zdemaskować. Leokadia zdobywa kontakt do folksdojczki Lewczyńskiej. Pracuje ona jako tłumaczka na Szucha i jest kochanką Dreslera. Marszycki dowiaduje się od Porębskiego, że ucieczkę z oflagu zainicjował Stefan. Podczas spotkania z Marysią Lewczyńska podaje kwotę 400 tysięcy jako opłatę za uwolnienie Witka i Andrzeja. Ewka dochodzi do wniosku, że tylko w kasynie można zdobyć tak dużą kwotę. Zamiary dziewczyny odgaduje krupier, który kolejny raz oferuje pomoc w pracy dla podziemia. Ewka z Marysią i Irką planują napad na kasyno. Czarna wtajemnicza w plan krupiera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)