Wojenne dziewczyny 2 (24)

Wojenne dziewczyny 2 (24)

6.9/10
serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Alfa przydziela zadania członkom organizacji biorącym udział w akcji konfiskaty pieniędzy z kasyna. Operacja rozpoczyna się po zamknięciu lokalu. Obstawiający budynek Stefan zauważa tam Brennera.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Alfa przydziela zadania członkom organizacji biorącym udział w akcji konfiskaty pieniędzy z kasyna. Dowodzi Kamil, a wśród jego podkomendnych są m.in. znajomi Ewki sprzed wojny. Operacja rozpoczyna się po zamknięciu lokalu i przebiega sprawnie. Obstawiający budynek Stefan zauważa w pobliżu lokalu Brennera siedzącego w aucie, lecz nie informuje o tym nikogo. Gdy załadowana workami z pieniędzmi furgonetka Lesia opuszcza podwórze, drogę zajeżdża jej ciężarówka z zamaskowanymi cywilami Brennera, którzy przejmują łup. Po nieudanej akcji zdesperowana Ewka idzie do gabinetu Dreslera i próbuje go uwieść. Jej zamiary udaremnia Lewczyńska. Zazdrosna kobieta przekonuje też kochanka, by umieścił Witka i Andrzeja w transporcie do Auschwitz. Tymczasem Marysia na zlecenie Leokadii dostaje się do getta. Ma dostarczyć tam blankiety do fałszowania dokumentów. W dziewczynie, z którą jest umówiona, rozpoznaje Milenę, przyjaciółkę z konserwatorium. Kobieta jest w ciąży. Marysia wywozi ją z getta w beczce z odpadami i lokuje w mieszkaniu Wójtowicza. Stefan szantażuje Brennera, że ujawni prawdę o skradzionych pieniądzach. Niemiec obiecuje wypuścić Witka pod warunkiem, że ten podpisze folkslistę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)