Wojenne dziewczyny 2 (25)

Wojenne dziewczyny 2 (25)

6.9/10
serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Łukasz Ostalski, Michał Rogalski
W skrócie:Witek odmawia podpisania folkslisty. Ma zostać wywieziony do Auschwitz. Dzięki pomocy Lewczyńskiej Ewka ma szansę porozmawiać z ukochanym. Nie udaje jej się skłonić go do zmiany zdania.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Witek, który odmawia podpisania folkslisty, ma zostać wywieziony do Auschwitz. Dzięki pomocy Lewczyńskiej Ewka po raz ostatni ma szansę porozmawiać z ukochanym. Nie udaje jej się skłonić go do zmiany zdania. Dla Witka jest to równoznaczne ze zdradą. W nocy Andrzej i Witek wraz z innymi więźniami odjeżdżają z Pawiaka ciężarówką otoczoną przez esesmanów. Kamil udaje się w okolice folwarku Grudzińskiego, żeby wyjaśnić sprawę znalezionego w lesie ciała. Identyfikuje Powałę. Na zlecenie major Leokadii Marysia jedzie do Lublina. Podając się za Niemkę, odbiera od Alberta Brauna ukryty w szmince raport o niemieckich planach dotyczących Lublina. Moos, oficer wywiadu Rzeszy, proponuje jej wspólny powrót do Warszawy jego samochodem. Z pomocą odnalezionych wcześniej w mieście męża Mileny i jego brata dziewczyna uprowadza szpiega i jego kierowcę. Skrępowanych Niemców ukrywają w ziemiance w lesie. Tymczasem Milena rodzi syna. Stefan prosi Irkę o spotkanie. Podczas ich rozmowy podjeżdża kierowca Brennera i oddaje strzały.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)