Wojenne dziewczyny 2 (26)

Wojenne dziewczyny 2 (26)

serial historyczny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula, Michał Czernecki
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Margarethe oświadcza Stefanowi, że jest dla niej bezużyteczny, skoro nie wiedział o planach porwania Schneidera. Mężczyzna, który został też zdemaskowany przez podziemie, postanawia uciec za granicę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Margarethe oświadcza Stefanowi, że jest już dla niej bezużyteczny, skoro nie wiedział nic o planach porwania Schneidera. Mężczyzna, który został też zdemaskowany przez podziemie, postanawia uciec za granicę. Próbuje namówić Irkę, by pojechała razem z nim. Decyzją dowództwa Marysia ma wynegocjować wymianę Witka, Andrzeja i dwóch innych ważnych więźniów na Schneidera. Okazuje się, że stronę niemiecką reprezentuje Margarethe. Do wymiany dochodzi na kercelaku. Stefan podstępem zwabia Irkę do mydlarni, by ponownie spróbować przekonać ją do wspólnej ucieczki. Gdy na miejscu zjawia się Kamil, dochodzi między nimi do gwałtownej szarpaniny. Stefan sięga po broń.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)