Ojciec Mateusz: Szantaż (10)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 10: Szantaż

6.2/10
serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Michał Piela, Piotr Polk, Artur Pontek
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Inżynier Napierski pada ofiarą szantażu. Jeśli nie przestanie kierować odpadów do rzeki zostanie ujawniony jego romans. Inżynier zwraca się o pomoc do księdza Mateusza...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Rolnik August Ciechan drogą sądową domagał się od inżyniera Napierskiego odszkodowania twierdząc, że jego zakład zanieczyszcza wodę w pobliskiej rzece. Gdy gospodarz przegrywa proces, młoda pani mecenas - działaczka fundacji ekologicznej - wzywa mieszkańców do protestu. Tymczasem Napierski pada ofiarą szantażu. Jeśli nie przestanie kierować odpadów do rzeki i nie uruchomi oczyszczalni, zostanie ujawniony jego romans z sekretarką Gosią. Inżynier podejrzewa, że autorem gróźb jest Ciechan. Mężczyzna za wszelką cenę chce zapewnić spokój swojej rodziny, lecz nie ma pieniędzy na inwestycje. Zwraca się o pomoc do duchownego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)