Ojciec Mateusz: Dług (3)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 3: Dług

serial kryminalny Polska 2008   od 12 lat
Występują:Robert Czebotar, Julita Kożuszek, Marek Włodarczyk, Artur Żmijewski
Reżyseria:Maciej Dejczer
W skrócie:Ktoś włamuje się do sklepu. Właściciel oraz jego ukraińska żona nie zamierzają składać doniesienia. Zaciągnęli spory dług, a wierzyciele grożą im śmiercią. Do akcji wkracza ojciec Mateusz.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Nieznany sprawca włamuje się do sklepu. Właściciel Jan Romantowski (Robert Czebotar) oraz jego ukraińska żona (Julita Kożuszek) nie zamierzają jednak złożyć doniesienia o przestępstwie. Okazuje się, że małżonkowie zaciągnęli spory dług, a wierzyciele grożą im śmiercią. Ojciec Mateusz o udział w całej sprawie podejrzewa wicedyrektora banku (Marek Włodarczyk). Duchowny postanawia sprawdzić ten trop, a przy okazji oferuje zabytkowy kościelny obraz jako spłatę zadłużenia sklepikarzy. Jednocześnie po eksmisji babci Michała ksiądz przygarnia oboje pod swój dach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także